Ziyaretçiler Blogunuzdan Ne Bekler?
  Oldukça klişeleşmiş bir blog yazısının başlığı gibi görünen bu soru aslında yazarları derinden düşünmeye davet eden bir başlangıç kapısı hatta değişik türde blogların açılmasını tetikleyecek güçte bile olabilir.Ya da ziyaretçilerden önce bu soruyu kendinize uyarlayıp sorun "Siz bir blogdan ne bekliyorsunuz?" ancak öyle sadece "bilgi edinmek" cevabını vererek kurtulmaya çalışmayın işin içerisinden, daha  detaylı düşünün ister bir kağıda ister aklınıza yazın cevaplarınızı ve biraz daha kitlenizi genişletip arkadaşlarınıza sorun ve düşüncelerini alın.

  İşte ortaya çıkan bu cevaplar blogunuz için bir yazının konusu veya tamamen blogunuzun kendisini oluşturacak cevaplar olabilir. Belki tutacak bir fikri bile ortaya çıkarabilirsiniz. ,Denemekten zarar gelmez diyerek tüm arkadaşlarınıza hatta ailenize bile sorabilirsiniz. En basitinden örneklendirmek gerekirse şöyle örnekler verilebilir blog kurarken ve sonrasında blogger taktikleri veren siteleri neden takip ediyorsunuz çünkü deneyimli bir kişiden bilgiler alarak blogumu yükseltmek cevabı çoğu kişinin ağzından dökülecektir. Peki ya bir hobi edinmek veya sahip olduğunuz hobide kendinizi geliştirebileceğiniz blogların varlığından haberdar olsanız ziyaret etmeden durmanız mümkün mü tabi ki değil. Örnekleri ortaya çıkan cevaplarla kendiniz de çoğaltabilirsiniz.

 Burdan ulaşabileceğimiz sonuç herkesin bir ilgi alanının olduğu ve eğer biz aynı ilgi alanına sahip kitleye hitap edebilecek yazı yazarsak veya blog kurarsak başarılı olma oranımız artar.Tek ve basit ama amacı olan bu soru blogunuzu kurduktan sonra ziyaretçilerin ne istediğini daha iyi anlamak konusunda da size yardımcı olacaktır.

0 yorum: