Bir Blogta Olması Gereken 5 Sayfa Blog sadece içeriğiyle değil sahip olduğu sayfalarla tam bir bütünlük oluşturur. Sadece makaleden oluşan, yazarının bilinmediği, iletişimin kurulamadığı bloglar  altlarda kalmaya mahkum olacaktır. Sağlıklı bir blogun sahip olması gereken sayfaları sizler için sıraladım. Oluşturacağınız sayfalarla işinizi daha ciddiye aldığınızı ve özen gösterdiğinizi hissettirebilirsiniz.

1)Hakkımda

  Çoğunlukla bloglarda önemsenilen ve oldukça ziyaretçi alan bir sayfadır. Bunun nedeni bence makalenin beğenilmesinden dolayı yazarının merak edilmesi olabilir. Bu sayfada kendinizden samimi ve içtenlikle bahsetmeniz sizi ziyaretçilerinizle yakınlaşmanızı sağlayacaktır. Ayrıca sadece kendinizden değil blogunuzun kuruluş hikayesinden, konusundan, gelecekteki hedeflerinizden de bahsederek etkili bir hakkımda sayfası oluşturmuş olursunuz.

2)İletişim

 İletişim sayfası fırsatların size gelebilmesi için onlara doğru yolu göstermektedir. İletişim sayfasında çok fazla detay vermek istemeyen yazarlar sadece e-mail verebilirler. Eğer işinizi profesyonelliğe taşımış veya bir hizmet vermekte iseniz detaylı bir iletişim formu koymanız her tür kanaldan müşterilerinizin veya ziyaretçilerinizin kolayca size ulaşması anlamına gelir. 

3)Gizlilik

 Google ile kullandığınız hizmetin (Adsense vb.) kullanıcılardan bazı bilgiler topladığını ve bunların nasıl toplandığı gibi konulardan bahseden önemli bir sayfadır. Ayrıca adsense başvurularında bulundurulmaması halinde başvurunuz reddedilir.

4)Yasal Uyarılar

 Yazdığınız yazıların korunmasına ilişkin bir sayfa hazırlayabileceğiniz gibi verdiğiniz linklerden,yapılan yorumlardan vb konularda sorumluluğunuz olmadığını sitenize bir sayfa olarak eklemenizi tavsiye ederim.

5)Kaynaklar

 Yazdığınız tüm yazıları tamamen kendiniz oluşturamazsınız bu bir gerçek bu yüzden kullandığınız her materyalin kaynağını eklemeniz materyalin sahiplerine saygı göstermeniz demektir.

3 yorum:

  1. Güzel bir içerik olmuş sanırım bu sayfaların hiçbirine sahip değilim. Böyle gizlilik falan işin içine girince çok ciddi oluyormuş gibi hissediyorum. Ben de blogun bu kadar ciddiyet uyandırmasını istemiyorum.

    YanıtlaSil
  2. Yabancıların bir de Start Here sayfaları mevcut. Blogundaki önemli içerikler ile ilgili bir yönlendirme sayfası oluyor. Örnek olarak aşağıdaki linke bakabilirsiniz.

    https://problogger.com/start-here/

    YanıtlaSil