Bilgisayar ve Telefon Ekranlarının Doğru Temizlenmesi İçin Öneriler


 

 Teknolojik aletlerin kullanımından en büyük payı alanlar şüphesiz bilgisayar ve telefonlar. Evde,okulda ve birçok yerde kullandığımız bu cihazlar sürekli kullanımdan dolayı tozdan parmak izine birçok etkene maruz kalıp kirleniyorlar. Özellikle cihazların ekranları parmak izi nedeniyle bir zaman sonra bulanıklaşıyor. Bu durumda yapacağınız tek şey onları temizlemek olacaktır. Ancak temizleme işleminde dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Bunlardan ilki bilgisayar ve telefon ekranlarının çeşitli kimyasallara karşı hassas ve dayanıksız olması. Bundan dolayı izlemeniz gereken iki adım var.

1)Islak mendiller ekran temizlemek için üretilen ürünler değildir.
 Genellikle dışarıda olmamız sebebiyle ve kolaylığından dolayı hemen bir ıslak mendil alıp kirli bir ekranı pırıl pırıl ederiz. Ancak ıslak mendillerin ekran temizlemek için üretilen ürünler olmadığının farkına varmamız gerekir. İçerisinde barındırdığı kimyasallar sebebiyle cihazların ekranlarını temizlemesine rağmen ilerleyen zamanda ekranların üzerinde kalıcı lekeler oluşmasına sebep olabilir. Islak mendil yerine kuru ve yumuşak bir mendili nemlendirerek temizleme işlemini gerçekleştirmek oldukça sağlıklı bir çözüm olacaktır.  

2)Ekran temizleme setleri işe yarıyor mu?
 Elbette işe yarıyor peki normal bezle silmek varken neden bu setlere para verelim derseniz de cevabı bu setlerin daha etkili bir temizleme işlemi sağlaması. Aldığınız setlerin içerisinden çıkan sıvı normal sudan daha değişik bir yapıda olduğundan lekeleri çıkarmanın yanında hijyen de sağlayarak daha düzgün bir iş çıkarıyor. Ayrıca kutunun içinden çıkan bezlerin mikrofiber özelliğinin de olmasından dolayı çizilme gibi bir sorunla karşılaşmanızı da önlüyor. Fiyatları  tahminen 10-20  arasında değişiklik gösteren ürünleri internet üzerinden rahatlıkla edinebilirsiniz. Unutmayın aldığımız teknolojik cihazların her ne kadar dayanıklı olduğunu  bilmenize rağmen yanlış kullanım sonucu kalıcı sorunlarla karşı karşıya kalmanız kaçınılmaz olacaktır.

0 yorum: