Asus Zenmotion Nedir,Nasıl Kullanılır?

 

 Zenmotion ekrana elinizle harfler çizerek veya çift tıklayarak belirlediğiniz uygulamaları hızlıca açmaya yarayan Asus tarafından Zenfone 2 ailesi için geliştirilmiş bir özelliktir. Özelleştirilmeye müsait olan bu özellikle istediğiniz harfe istediğiniz bir uygulamayı atayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ekrana çift tıklayarak telefonu açma ve kapama özelliğini de menüden zenmotion ayarlarından aktif edebilirsiniz.

Zenmotion özelliğini kullanmak için:

Ayarlar>Zenmotion>Dokunma Hareketini açık konuma getirdikten sonra tıklayıp ayarlarına ulaşın

 Buradaki ekranı uyandırma ve askıya alma düğmelerini açık konuma getirirseniz çift tıklamayla ekranı kapatıp açabilirsiniz. Ekrana harfler çizip uygulamaları açmak için ise yine aynı işlemleri yapıp oradaki tüm düğmeleri açık hale getirin ardından üstüne gelip tıkladığınızda size bu harfe hangi uygulamayı atamak istediğinizi soracak burası size kalmış. Size  tavsiyem  uygulamaların baş harflerini vermeniz ki daha kolay hatırlayabilirsiniz.Böylece bu özelliği kullanabilir hale getirmiş olduk.

Zenmotion Avantajları

 Aslında avantajı tamamen kolaylık ve hızında kaynaklanıyor. Örneğin kamerayı acil kullanmanız gerektiğinde ekran kilidini açmadan "C" harfi çizerek hızlıca açabilirsiniz. Ya da küçük bir şey araştıracaksınız "w" harfi çizerek hemen tarayıcıya girebilir ve işinizi hızlıca halledebilirsiniz. Ekranı çift tıklatma ile açmak ve kapamak ise gerçekten güzel bir özellik şu an kullandığım Asus telefonda nerdeyse açma-kapama tuşunu hiç kullanmıyorum. Herhangi bir sorunuz var ise  yorumlardan sorabilirsiniz.0 yorum: